UNION ZP: Očkovanie proti chrípke

UNION ZP: Očkovanie proti chrípke

Vážení farmaceuti, 

prinášame Vám informáciu od Union ZP:

Aj napriek tomu, že v súčasnosti sa pozornosť venuje najmä očkovaniu proti ochoreniu Covid-19, dovoľujeme si Vám v záujme prevencie a ochrany zdravia našich poistencov pripomenúť, že Union zdravotná poisťovňa, a. s. hradí všetkým poistencom vakcíny proti chrípke - INFLUVAC TETRA (kód 6345C) a VAXIGRIP TETRA (kód 1224C) v plnej výške ich ceny, bez indikačných a preskripčných obmedzení.  

Poistenci Union zdravotnej poisťovne majú teda možnosť dať sa bezplatne zaočkovať aj proti chrípke. To je obzvlášť dôležité v čase pandémie Covid-19. Chrípkou oslabený organizmus je náchylnejší nakaziť sa aj ďalšími infekciami. Takisto súbežný priebeh chrípky a ochorenia Covid-19 môže prispieť k výraznému zhoršeniu zdravotného stavu a ťažšiemu priebehu ochorenia.

Ak majú poistenci Union ZP o očkovanie proti chrípke záujem, kontaktujú všeobecného lekára alebo gynekológa, s ktorým majú podpísanú dohodu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti a dohodnú si s ním termín očkovania.  Union zdravotná poisťovňa, a.s. uhradí poskytovateľom lekárenskej starostlivosti vakcínu v plnej výške a všeobecnému lekárovi resp. gynekológovi uhradí samotný výkon očkovania nad rámec kapitácie. 

Verejný prísľub o úhrade očkovacích vakcín je dostupný na https://www.union.sk/ockovanie-proti-chripke/

Union zdravotná poisťovňa, a.s.